Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtreler

 

Küller, elektrik akımından etkilenen maddelerdir. Bu özellik elektrostatik filtre seçeneklerinde kullanılan bir özelliktir. Bacadaki küller elektrik akımı ile filtrede toplanmaktadır. Sürtünmeden oluşan elektriğin çekme özelliği bu filtrelerde kullanılmıştır.

 

 Küller atmosfere ve insan sağlığına zarar vermektedir. Cebri çekme ve hava ısıtıcı arasında bulunan bu filtreler sağlık açısından önemlidir. Gaz kanalları ve fanlar, toz zerrelerinden etkilenmektedir.

 

 Gaz kanallarının tıkanması ve fanın sıkışması toz zerreleri nedeniyle gerçekleşmektedir. Elektrostatik filtre bu sıkışmayı ve tıkanmayı önlemektedir. Ayrıca, cihazın sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlar. Düzenli bir şekilde elektrostatik filtre aksamları değişmelidir.

 

 Elektrostatik Filtreler Kaç Çeşittir?

 

 Bu kategoride çeşitlendirme yaptığı işe göre gerçekleşmektedir. Kullanım amacı bu filtrelerin çeşitlendirilmesinde etkili rol oynamaktadır. Bu kategoride üç çeşit filtre bulunmaktadır.

 

 1- Havalandırma ve klima cihazları için tercih edilen statik filtre seçenekleri,

 2- Bor yağı, asit buharı ve endüstriyel kebap kategorisinde tercih edilen yüksek amperli filtreler,

 3- Katı yakıt kategorisinde tercih edilen elektrostatik filtreler.

 

 Bu üç grupta sınıflandırılan filtreler, kullanım alanına göre sınıflandırılmaktadır. Firmamız bu kategorideki elektrostatik filtre seçenekleri sunuyor. Günün her saatinde müşteri hizmetlerimizi aramak suretiyle bu filtreleri satın alabilirsiniz. Online satın alma seçenekleriyle kısa zamanda satın aldığınız elektrostatik filtre seçenekleri adresinize ulaşıyor.

 

 Cihaz Ömrünü Uzatır

 

 Filtre seçeneklerimiz, cihazınızın kullanım kalitesini artırır. Klimaların çalışma performansını artıran bu filtre seçenekleri, cihazın modeline göre tercih edilmelidir. Klimalar için tercih edilen filtre seçenekleri, havadaki toz zerrelerini çeker. Bu şekilde fanın temiz kalmasını sağlar. Klima çalışma performansının artması filtrelere bağlıdır.

 

 Havadaki tozlar fanın dönme mekanizmasını olumsuz etkiler ve fan sıkışması meydana gelir. Bu problemin ortaya çıkmaması için filtre sisteminin sağlıklı olması gerekir. Katı yakıt filtre seçenekleri de aynı özelliklere sahiptir.

 

 İç mekanizmanın temiz kalması için katı yakıt filtre seçenekleri önemlidir. Elektrostatik filtre seçenekleri, sürtünmeden meydana gelen elektrik akımı ile oluşan tasarımlardır. Elektrostatik enerji mıknatıs özelliği oluşturur. Bu özellik sayesinde havadaki kül zerrelerini filtrenin üzerine yapışır. Bu çekme özelliği cihazın temiz kalmasını sağlar. Yakıt temizliğinde filtreler, çalışma mekanizmasını doğrudan etkilemektedir.

 

Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Elektrostatik Filtre ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ